ПОЧЕТНА СП 2019 Попович ги изнафали своите

Попович ги изнафали своите

сподели
FIBA

Селекторот на САД, кој влече корени од Србија, не ги штедеше пофалните зборови по триумфот на балканската репрезентација против американската (94:89). Според него, Србите имаат извонредна група на играчи.

„Импресионирна сум од целиот тим и од карактерот, од упорноста, ова беше вистинска илустрација на сето тоа. Екипата е многу искусна, Саша е одличен тренер. Играат во фантастичен стил, во секој посед имаат по еден отворен човек на шут. Богдановиќ повторно беше несопирлив. Едноставно, оваа екипа има голем талент.“