ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Победничкиот кош на Димитријевиќ – втор најубав потег на колото

(ВИДЕО) Победничкиот кош на Димитријевиќ – втор најубав потег на колото

сподели
фото: Juventut Badalona

Одличната игра на македонскиот репрезентативец не остана незабележана во изборот на топ-10 атракции на шестиот круг од Еврокупот.

Победничкиот кош на Ненад Димитријевиќ се најде на втората позиција иако впечаток е дека требаше да биде на првото место.

Десетти потег е блокадата на соиграчот на Нено, Лук Харангоди со која Американецот му овозможи на нашиот кошаркар да биде херој на својот тим.