МАКЕДОНИЈА

Победа на премиерата за Феникс

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Новата прволигашка екипа ја стартуваше новата одисеја во својата историја, со триумф против ФМП Академија со 70:68. Гостите водеа по првиот период, но со фуриозната втора четвртина беше најавен сензационалниот резултат.

По првите 10 минути беше 18:23, на полувремето се замина со 19:9 во вториот период, а на почетокот на второто полувреме домашните имаа и +15 при 47:32. Ова е одличен прволигашки вовед, за тимот на Денис Дервишевиќ.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top