ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Победа и реми за Струга против ТФТ

Победа и реми за Струга против ТФТ

сподели

Новите елитни членови одиграа две меѓусебни пресметки, во кои домаќинот беше подобриот противник. Првата средба во салата „Тими“ заврши реми, 96:96, а на втората беше 97:84.

На втората се истакнаа играчите на составот од Скопје, Андреј Митревски и Лаклан Андерсон кои имаа 22, односно 20 поени, како и Страхил Николов кој на певиот меч имаше 26.