МАКЕДОНИЈА

По пауза од 5 години се враќа Суперкупот, со големо име

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Кошаркарскиот Суперкуп ќе го носи насловот „Драган Василов – Цевка“ во чест на големиот македонски кошаркарски учител кој минатата година ненадејно почина на 64-годишна возраст. Двата меча ќе се одиграат в сабота, во СРЦ „Кале“.

Баскет КАМ – Бадел 1862 (17:00 ч.)
МЗТ Скопје А. – Работнички (19:30 ч.)

Согласно со одлуката на Министерството на здравство, ограничен е бројот на седишта во салата на 30 % од капацитетот. Сите заинтересирани љубители на кошарката ќе мора да покажат документ за вакцинација, соопшти КФСМ.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top