https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Петта титула за Звезда, во петтиот натпревар

ФОТО: aba-liga.com, Crvena zvezda mts

АБА мајсторката заврши со триумф на белградската екипа со 67:60, против предизвикувачот Будуќност кој уште долго нема да му биде дораснат на предизвикот.

Црвена звезда го освои петтиот пехар во последните шест сезони во регионалната лига, следната сезона повторно ќе го претставува Јадранот во рамките на Евролигата.

Лендри Ноко имаше 17 поени со 12 скока, по што беше прогласен за МВП на финалната серија. Камерунецот имаше индекс на корисност 28, во последниот натпревар.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top