https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Петровски најдобар стрелец, во новата победа на Кавадарчани

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Капитенот на Еуро Никел постигна 17 поени од клупата, а воедно и комплетната стартна петорка на гостите беше двоцифрена, во победата на кавадаречката екипа кај ТФТ со 67:83.

Соколов и Рикиќ имаа по 14 поени, Караколев имаше еден помалку, Мијатовиќ постигна 11, а Дубински имаше 10. Кај домашните Смит имаше 19, Николов 14, а Бејли 10 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top