МАКЕДОНИЈА

Петмина од редовите на победникот, беа меѓу најдобрите стрелци

фото: КК Пелистер

Тешко е да се игра против расположена екипа, која патем игра и солидна одбрана. Битолчани славеа против ФМП Академија со 100:72, а дури 5 играчи на домаќинот беа во Топ 6 стрелците на мечот.

Трајковски предводеше со 20 поени, а го следеа Кесар со 17, Вилијамс со 16, Малешевиќ со 14 и Стајиќ со 11 поени. Двоцифрени кај поразените гости, беа Крстајиќ со 17 постигнати поени и Харис со 10 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top