https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Петмина Босанци, ја надиграа македонската гордост

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Екипата на Широки победи со 106:77 против Работнички, во последното коло од турнирот во Сараево. Победникот погоди 23/43 за два, 13/23 за три, односно 21/27 за еден поен.

Само седуммина кај победникот се запишаа во листата на стрелците – Томас со 22 поена, Дрежњак 21, Буљевиќ и Дејвис по 17, Чолак 13, Мандиќ со 11 и Зубац со 5 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top