https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Пелистерци доминантни и без Трајковски, настрада Црн Дрим

фото: КК Пелистер (архива)

Битолчани влегоа во дуелот како големи фаворити и освен почетните минути кога Илиевски комбинираше со составот, имаа контрола над натпреварот.

Иако беа без повредениот Бојан Трајковски кој се пожали на болки по дуелот со Куманово, успеаа да победат со голема разлика, 117:68 (25:19, 28:17, 28:21, 33:11).

Најдобар стрелец беше Малешевиќ со 27 поени, 6 асистенции и индекс 20, додека кај гостите, Стаменковиќ имаше 26 поени, 8 скока и индекс на корисност 31.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top