РЕГИОН

Пелистер загуби од МЗТ Скопје, но го има потегот на мечот

foto: ABA 2 Liga / Dragana Stjepanovic

Никола Малешевиќ, кој од Златибор дојде во редовите на битолски Пелистер го има потегот на мечот во поразот (80:64) на неговата екипа од составот од Аеродром, во рамките на 3-то коло во АБА 2 лигата во балонот во Осиек:

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top