РЕГИОН

Пелистер веднаш се ревитализира, настрада Сутјеска

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Македонскиот претставник во АБА 2 лигата одигра маестрален натпревар и ја покажа сета своја сила, со која ќе напаѓа на два фронта сезонава, во Македонија и во регионот. Совладана беше Сутјеска, со убедливи 93:73.

Најдобри поединци во составот на Марјан Илиевски, кој загуби во првата рунда од својата премиерна јадранска година, беа Трајковски и Малешевиќ со по 16 поени. Кај гостите се истакна Владимир Томашевиќ со 23 поени.

Статистика преземена од druga.aba-liga.com

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top