https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Пелистер убедлив пред Гостивар

фото: КК Пелистер

Битолчани славеа против ФМП Академија со 100:72, како најава за дербито против гостиварската екипа, во следната рунда. Во првиот и во последниот период, домаќините беа најубедливи (39:19, 21:22, 20:17, 23:14).

Бојан Трајковски беше прв стрелец со 20 поени, додека Кесар имаше 17, во редовите на победничката екипа. Кај поразените гости од Скопје, се истакна Крстајиќ кој постигна 17 поени, а втор стрелец беше Харис со 10 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top