МАКЕДОНИЈА

Пелистер на врвот, по триумфот над Кожув

Битолската екипа доминантно славеше против конкурентот од Гевгелија, со 96:67 и останува непоразена по 4 одиграни натпревари во домашното првенство. Прв стрелец во редовите на домашните беше Младеновски, кој постигна 17 поени.

Кесар и Трајковски имаа по 16 поени, првиот со 10, а вториот со 9 скока. Кај гостите, Кирил Николовски имаше 22 поена и беше најдобар стрелец на мечот, а Вилијамс, поранешниот играч на Пелистер постигна 21 поен.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top