МАКЕДОНИЈА

Пелистер финишира шампионски против првакот

фото: КК Пелистер (архива, Facebook)

Екипата што е изградена за високи дострели во македонската кошарка, покажува квалитет уште во првиот меч од новата сезона и тоа против најголемиот противник, владетелот МЗТ Скопје Аеродром. Битолчани победија со резултат 82:79.

Во првото полувреме битката главно беше изедначена, во третиот период исто така, но во последниот домашните се разгоропадија и го зададоа конечниот удар. Стајиќ постигна 23 поени за победникот, а Милошевиќ имаше 17 за гостите.

НАПОМЕНА: Насловната фотографија е искористена со дозвола на КК Пелистер АД Битола.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top