МАКЕДОНИЈА

Пелистер е казнена експедиција на почетокот на шампионатот

фото: КК Пелистер - Facebook

Битолчани се скроени за високи резултати сезонава, што е потврдено со убедливата победа на стартот на првенството, во Кисела Вода кај ФМП со 66:89. Да не го заборавиме триумфот во првото коло, против шампионот МЗТ Скопје Аеродром, со 82:79 во Битола.

Битолчани почнаа одлично со 11:26, се опуштија во следните два периода, за да финишираат со 9:28 во последната четвртина. Кесар имаше 19 поени, Караџовски 14, а Младеновиќ постигна 13. Крстајиќ беше најдобар стрелец кај домашните со 24 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top