МАКЕДОНИЈА

Пелистер е единствен непоразен

фото: КК Пелистер (Facebook)

Битолската екипа надополни минус од 14 поени кај Еуро Никел во Кавадарци и стигна до петтиот редоследен триумф, во исто толку натпревари на почетокот на новата сезона во Македонија.

Во победата 85:90, малешевиќ имаше 18 поени со 8 скока, а кај поразените се истакна Џекиќ со ист број поени и 5 скока. Пелисте рима 5/0 на врвот на табелата, Еуро Никел има 1/4 на 8-та позиција.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top