https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Пеѓа солиден во дебито

foto: Zadar, Zvonko Kucelin

Поранешниот репрезентативец на Македонија, одигра добар натпревар во редовите на неговата нова екипа, во победата 69:78 на гости кај Финал Спор во рамките на 24-то коло.

Instagram

Предраг Самарџиски имаше 9 поени, со 11 скока и 5 асистенции за скоро 28 минути игра. Неговиот нов тим, во моментов се наоѓа на 5-та позиција со скор 14 победи и 10 порази.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top