МАКЕДОНИЈА

СМИЛКОВСКИ: Ова е за Тафталиџе, шоуто мора да продолжи!

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Првиот човек и креаторот на клубот од скопската населба од насловот, не ја штеди силата во остварување на она што го замислил, а тоа е солидна и квалитетна прволигашка екипа, која може да игра против секого и секаде.

По триумфот против Работнички (73:77), емоциите проработеа:

„Разговарав со играчите деновиве, во пресрет на овој натпревар, за името и традицијата што со себе ги носи екипата на Работнички.

Противник за респект, меѓутоа во подготовката повикав, освен противникот, да се респектираме и самите себеси, да ја респектираме кошарката, да ги респектираме вложениот труд, работата и резултатите што ги постигнавме досега.

Добро бевме психолошки подготвени и влеговме во натпреварот да се надигруваме, без резултатски императив, агресивно и дисциплинарано. На крајот, мислам дека и заслужено се радуваме“.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top