https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Олуџоби како Леброн, докажа дека е ѕвер!

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Големите играчи се појавуваат кога е најпотребно. Центарот на аеродромци немаше посебно забележитална партија против Работнички, но учествуваше во круцијалниот период, во победата со 84:82 во првото јадранско вечно дерби, одиграно во рамките на регионалната АБА 2 лига.

На 01’38”, откако неговата екипа загуби топка и противникот Питс тргна на лесно положување во контра, Олуфеми Ентони долета и ја исправи грешката со блокада од табла. Тоа го инспирира Крстевски кој постигна тројка за намалување на 79:80, што беше пресудно за триумфот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top