3x3

Олимпискиот и Мастерс шампион повторно во елемент

фото: FIBA

Екипата на летонска Рига славеше на Мастерсот во Мексико Сити со 21:15 против порториканскиот тим Сан Хуан и се закити со втората последователна титула во актуелната 3х3 сезона под капата на FIBA.

ФОТО: FIBA (Џеда, Саудиска Арабија)

Четворицата освојувачи на златниот медал од Токио го освоија 8-от пехар на мастерсите, а уште пред овој турнир се пласираа на мастерс финалниот во Џеда, Саудиска Арабија каде ќе ја бранат титулата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top