https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Огромно засилување за Бадел и за македонската кошарка

foto: FIBA.BASKETBALL

Репрезентативката на Македонија, Нена Трајчевска се врати во клубот каде помина седум сезони и каде ја создаде основата за нејзината богата интернационална кариера. Бадел ја дочека со раширени раце и срце, својата миленичка.

По српски Бор, германската втора и прва лига, Содертаље во Шведска, турски Самсун во една од најсилните европски лиги, искусната Трајчевска и се приклучува на Александра Стојаноска која исто кака се врати дома, кај жолто сините.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top