https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Од Маркет и НБА драфт, во ТФТ

Фото: Instagram

Новото име во составот на македонскиот прволигаш од Тафталиџе, е Брендан Бејли кој по втората година на колеџот Маркет, се пријави на НБА драфтот.

фото: Instagram

Бејли (23, 203) имаше просек од 7.1 поен со 5.2 скока и скоро 40% реализација за три поени, за 25 минути по натпревар.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top