https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Новиот претендент за тронот, Суперлигата ја почнува со 100% учинок

Фото: basketball.mk

Баскет Кам го совлада актуелниот носител на двете круни, екипата на Вардар со 68:81 за потврда на првата позиција во источната група, со максимален скор од 10 победи.

Ова беше и втора победа за составот од Македонска Каменица, против црвено-црните, во рамките на актуелната сезона.

Ивана Кметовска постигна 21 поен за победникот, за кој дебитира капитенот на нашата репрезентација, Анџелика Митрашиновиќ со 18 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top