ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Новата историска страница на НБА, напишана од Дончиќ!

(ВИДЕО) Новата историска страница на НБА, напишана од Дончиќ!

сподели
Mavs

Иако неговиот тим загуби од Хјустон со 149:153, сепак словенечкото чудо не престанува да ги поместува стандардите на најквалитетната кошаркарска лига на светот.

Лука Дончиќ го регистрира 15-тиот трипл-дабл во рамките на една сезона (со 28 поени, 13 скока и 10 асистенции) што е надобар учинок за кошаркар помлад од 22 години.