https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Нено загуби, но асистираше вонсериски

ACB Photo / M. Á. Polo

Македонскиот интернационалец имаше одличен настап со 12 поени и 4 асистенции, за 24:02 минути поминати на паркетот, во поразот на неговата Валенсија во дуелот со Реал Мадрид, со 79:93.

Лига Ендеса го призна потегот на Димитријевиќ, како еден од најубавите во рамките на викенд-мечевите во Шпанија. По 5 кола, Валенсија има 2/3 на 11-та, а Реал има 5/0 на втората позиција.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top