ЕВРОПА

Нено втор стрелец кај Сарагоса

Фото: ACB Photo

Македонскиот интернационалец постигна 16 поени, со учинок 4/8 во ударите за два поена, 0/1 за три поени и 8/8 во шутевите од линијата за слободни фрлања во победата 70:76.

Фото: ACB Photo

Нено имаше и 5 асистенции и 4 скока, а најдобар стрелец за Валенсија беше Бојан Дубљевиќ со 19 поени. Кај домашните се истакна Мет Мобли, кој реализира 13 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top