ЕВРОПА

Нено скокна во 1/4 финалето на УЛЕБ Купот

foto: CLUB JOVENTUT BADALONA

Хувентуд славеше против Нантер со 88:95 и се пласира во елиминациската фаза во Еврокупот на УЛЕБ, како второпласирана екипа од групата „Е“ во Топ 16 фазата. Ненад Димитријевиќ имаше 14 поени, со две асистенции и два скока, за скоро 18 минути игра.

Шпанската екипа ќе игра против Виртус Болоња на Ѓорѓевиќ и Теодосиќ, а во другите три четвртфинални двобои ќе се сретнат Монако и Будуќност, Метрополитанс и Гран Канариа, односно руските УНИКС и Локомотив. Победникот обезбедува учество во Евролигата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top