https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Нено не успеа и покрај одличната партија против Барса

foto: Club Joventut Badalona

Четвртфиналето во АЦБ плеј-офот за нашиот репрезентативен плејмејкер почна со пораз од фаворитот и каталонски ривал, Барселона со 84:74 за 1:0 во серијата до 2 победи.

Ненад Димитријевиќ постигна 16 поени, со 3 асистенции и 1 скок за 18 минути поминати во игра. Следниот меч е на теренот на Барселона, во Палау Блауграна (03.06.2021).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top