ЕВРОПА

Нено ја презема ситуацијата во Бадалона

foto: Club Joventut Badalona

Екипата на македонскиот интернационалец победи со 91:84 против Монбус Обрадорио во рамките на 26-то коло во шпанската АЦБ лига, а Димитријевиќ реализира 18 поени со три асистенции.

Нашиот репрезентативец, беше втор стрелец на мечот. Составот од Бадалона е на 7-та позиција во Шпанија, со скор 14/10. Првите осум места, водат во плеј-оф разигрувањето за титулата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top