ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Нено и Хувентуд загубија од Реал

Нено и Хувентуд загубија од Реал

сподели
фото: J. Badalona

На стартот на новата сезона во Шпанија, нашиот плејмејкер и неговата екипа беа поразени од актуелниот шампион и освојувачл на Суперкупот, Кралскиот клуб од престолнината.

Во поразот 69:88, Димитријевиќ имаше учинок 7 поени и 3 асистенции за скоро 16 минути во игра, а најдобар поединец на мечот беше противничкиот играч Џејси Керол со 17 поени.