https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Нено го „пензионира“ најдобриот дефанзивец на Барса

acb Photo / D. Grau

Хувентуд славеше во каталонската пресметка во 1/4 финалето на АЦБ лигата со 72:63 и се избори за мајсторка во Барселона на 5-ти јуни.

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ постигна 10 поени со 3 скока и 1 асистенција за нешто повеќе од 16 минути поминати во игра.

Кошот во директен дуел со Адам Ханга, кој беше доведен во Блауграна како еден од најдобрите дефанзивци на светот, останува забележан:

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top