https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Ненад загуби од Милош, но има шанси за ФФ

foto: Club Joventut Badalona (архива)

Нашиот репрезентативен плејмејкер Димитријевиќ и неговиот Хувентуд, беа совладани со 80:75 на гостувањето кај Теодосиќ и Виртус во Болоња, во рамките на првата рунда од четвртфиналната елиминациска фаза, во Еврокупот на УЛЕБ.

Нено имаше шест поени со учинок 2/5 за 2 поена и 0/2 за 3 поени, односно 2/2 за 1 поен и три асистенции, за 18 минути поминати на паркетот. Реваншот во Бадалона, ќе се игра на 26-ти март, а вкупниот победник ќе се пласира на завршниот турнир.

Резултати:

Монако – Будуќност 76:77
Левалуа – Гран Канарија 74:84
УНИКС – Локомотив 94:88 (22/25.03.2021)

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top