ЕВРОПА

Немаше дерби во Мадрид, европскиот првак падна во Милано

ФОТО: ACB Photo / M. Á. Polo

Кралевите немаа проблеми со Панатинаикос во старото добро европско класико, Барселона го задржа врвот по втората победа во продолженијата сезонава, вкупно 4-та со што е една од двете непоразени екипи на стартот.

4-то коло:

Реал М. – Панатинаикос 88:65
Монако – Барселона 81: 85 (ОТ)
Милано – Анадолу Ефес 75:71
ЦСКА Москва – Црвена звезда 74:72
Олимпијакос – Жалгирис 83:68

Црвена звезда одигра храбро, но сепак загуби во Москва. Жалгирис врза четири порази – по визитата во Вилербан, па дома со Зенит и потоа во Белград, се загуби и во Атина на гостувањето кај пирејската гордост.

Резултати и табела преземени од euroleague.net

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top