https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Нема шега со ТФТ, тоа го почувствуваа и младите штркови

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Заостанатиот меч од 8-то коло во македонското првенство, заврши со победа на фаворитот од Тафталиџе. Новајлијата во Првата лига славеше со 76:65, по што на табелата има скор 9/4 и се наоѓа на третата позиција во нашата елита.

По паузата, амбициозниот прволигаш стигна до позитива од +16 поени, што реално беше недостижно за гостите. Митревски беше најдобар стрелец кај домаќинот со 16 поени, а кај МЗТ Скопје 2 се истакнаа Тодоровски и Зекири со по 13 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top