РЕГИОН

Нема балкански ФФ за Куманово?

foto: balkanleague.net

Нашиот претставник во БИБЛ лигата загуби и во вториот меч по ред, против бугарскиот претставник Академик, сега во Пловдив со 96:68. Ѓекиќ имаше 12 поени за Куманово, Андрејевиќ додаде 10.

Завршниот турнир е се подалеку од видикот, затоа што во последниот меч од оваа фаза Кумановци треба да слават кај Хапоел Холон и да се надеваат дека Израелците двапати ќе загубат од Бугарите.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top