ПОЧЕТНА ЕВРОПА Не му одеше со Србија, но со Виртус меле

Не му одеше со Србија, но со Виртус меле

сподели
фото: Virtus

Поранешниот предводник на селекцијата на нашиот северен сосед, кој не успеа да и донесе злато на својата земја, го задржа максималниот ефект по 5 одиграни натпревари во новата сезона, на сите фронтови на кои што се натпреварува со неговиот клуб.

фото: eurocupbasketball.com

Виртус победи против Макаби Ришон со 96:77 во второто коло во Еврокупот на УЛЕБ, што е петта победа во низа, заедно со трите во италијанската Лега А. Теодосиќ (по враќањето од повредата) и Марковиќ играат одлично – постигнаа по 11/15 поени со по 4 додавања.