https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Нашите надежи до 20 години, последни во Скопје

фото: FIBA

Македонската женска кошаркарска репрезентација до 20 години, го заврши настапот на ФИБА челинџерот со четири порази.

Избраничките на селекторот Саша Димитријевиќ загубија и од Косово, со 63:62, што беше прва победа за соседот.

Словачка беше најдобра со максимални осум бода, пред Романија со 3/1 и Луксембург со 2/2.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top