МАКЕДОНИЈА

Најтрофејниот губеше во првото, но одигра фуриозно второ полувреме

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Дебитантот Ангели беше на половина пат од сензација против Работнички, имаше двоцифрена предност по првите две четвртини, но немаше сила за следните две, во кои искуството кај противникот беше пресудно, за конечните 86:69 (17:18, 21:31, 17:4, 31:16).

Емерсон постигна 21 поен со 6 асистенции кај победникот, Данаиловски имаше 18 поени, со 70% реализација од поле и со 7 скока, Мацура имаше 17 поени, а Златевски 12. Кај гостите, Мендерсон релизира 22 поена, Сумбри имаше 15 поени со 12 скока.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top