https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

На списокот на кошаркарки до 20 години, има 16 имиња

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Селекторот на нашата женска U20 репрезентација, Саша Димитријевиќ го објави списокот на кошаркарки кои се во комбинација за подготовките и за настапот на челинџер турнирот на ФИБА, кој ќе се одржи во периодот 13-18 јули, во нашиот главен град.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ КОШАРКАРКИ:

Катерина Поп-Димитриоска ЖКК Баскет КАМ
Камелија Игњатова (ЖКК Баскет КАМ)
Сара Максимовска (ЖКК Бадел 1862-Скопје)
Марија Димитријевиќ ЖКК Бадел 1862-Скопје)
Наталија Секуловска (ЖКК Бадел 1862-Скопје)
Јана Јазаџиевска (ЖКК Работнички-Скопје)
Габриела Модева (ЖКК Струга 2009)
Албина Плакај (ЖКК МЗТ Скопје Аеродром)
Тијана Митрева (Италија)
Ивана Кожобашиевска (Италија)
Матеа Николиќ (Италија)
Матеа Атанасовска (Италија)
Елена Тасевска (Италија)
Стефани Костова (Шпанија)
Ана Цветковска (Шпанија)
Теона Поп Стојанова (САД)

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top