https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

На крајот, останавме без дерби

фото: КК Пелистер (архива)

Пелистер убедливо го порази Гостивар на гостински терен со 80:100 и остана во висок поентерски ефект сезонава, за што пишувавме во претходните денови.

Битолчани се лидери на табелата со 14 победи и само два пораза во досегашните 17 кола, а Гостивар е на третата позиција со ефект 9/6 по 15 одиграни средби.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top