https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

МЗТ загуби во лошиот финиш, од Младост

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Штрковите имаа поен позитива (75:74) и времето беше на нивна страна (00’58”), но прво примија тројка, а потоа со евтини грешки дозволија да запишат пораз од земунската екипа, со 75:82.

Аеродромци искомплицираа и загубија топка во последниот реален напад (75:77), по што противникот реализира вкупно 5 поени за конечниот исход кој „се случи“ во последните 30-тина секунди.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top