https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

МЗТ со одлично второ полувреме го сруши Еуро Никел

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Домаќините во елемент на последните седум натпревари, во кои извојуваа исто толку победи, ја отворија средбата со фаворитот и имаа над 53% успешност зад линијата за 3 поени, што беше надополнето со одличниот Рикиќ под обрачите.

Дури во третата четвртина, дојде првото водство на актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром, кога целосно се распадна играта на кавадарчани и целиот труд одработен во првите 25 минути.

Металците до крајот доминираа и можеби и преубедливо го решија натпреварот, со конечните 81:96 (25:21, 23:24, 17:30, 16:21). Рикиќ кај домаќинот имаше 18 поени со индекс на корисност 25, додека кај штрковите Магдевски постигна 19 поени со индекс 23.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top