МАКЕДОНИЈА

МЗТ се враќа во полна пареа

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото-архива).

Вардар го плати цехот и беше поразен со 82:66, по поразот на аеродромци во вечното дерби во претходната (заостаната) рунда. Бојиќ имаше 19 поени со 11 скока, Дамјан Стојановски се врати на паркетот и постигна 15 поени.

Со враќањето на капитенот, кој отсуствуваше пореди ковид-рехабилитација, МЗТ Скопје сега има 11 победи од 17 натпревари на 9-та позиција, додека црвено-црните имаат 4 победи и 16 порази, на претпоследната позиција на табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top