РЕГИОН

МЗТ се враќа дома со две победи од Осиек

foto: ABA 2 Liga / Dragana Stjepanovic

Аеродромци го совладаа домаќинот на балонот во АБА 2 лигата, со 73:83 и патуваат за Македонија со максимален ефект од вториот затворен турнир сезонава. Македонскиот шампион има скор 3/1 на третата позиција на табелата, а Осиек 0/4.

Штрковите имаа негатива на полувремето, губеа со 43:37, но не му дозволија на хрватскиот тим да се одлепи во рамките на третата четвртина. На почетокот на последниот период, реализираа серија 8:0 и двоцифрената предност ја сочуваа до крајот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top