РЕГИОН

МЗТ поразен од Студентите

фото: ABA Liga, Dragana Stjepanovic

Македонскиот првак загуби од Студентски центар со 92:75, во рамките на мечевите во АБА 2 лигата. Аеродромци шутираа послабо во сите статистички категории, имаа 21-на загубена топка, наспроти „само“ 11 на противникот.

Најдобар стрелец кај нашиот тим беше Гравет кој постигна 21 поен, а Бојиќ со 13 и Стојановски и Олуџоби со по 12 поени, беа другите двоцифрени стрелци. Кај победникот, Славковиќ постигна 21 поен, Дробњак имаше 19.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top