https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

МЗТ поразен на стартот на балонот на Златибор

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Македонскиот шампион загуби со десеткуван состав, од тимот на Спарс кој се пласира во АБА 2 плеј-офот, со 76:68. Претставникот на БиХ има скор 8 победи и 3 порази на втората позиција на табелата, додека аеродромци се на чевртата со скор 6 победи и 5 порази.

Штрковите го загубија мечот во рекетот (44:34) и во финалните 5 минути, кога подолго време не можеа да го погодат кошот на противникот. Дамјан Стојановски имаше 20 поени и капитенски ги предводеше металците, Камењаш имаше 18 поени кај победникот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top