https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

МЗТ сепак покажа зошто е шампион

фото: КК МЗТ Скопје Аеродром (Facebook)

Екипата од Аеродром и покрај сите проблеми успеа да го совлада залетантиот тим на Куманово со 94:93 во четвртфиналната мајсторка (2:1) и се избори за полуфинале со Пелистер.

Олуџоби постигна 32 поена, следеа Гравет со 21 поен и Магдевски со 12 поени. Кај Куманово најдобар беше Црниќ кој постигна 27 поени, Робев имаше 19 поени, а Ливингстон 17 поени со 10 скока.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top