https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

МЗТ не му даде на Гостивар да претне

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

Актуелниот шампион излезе на терен да покаже дека поразот во Кисела Вода е минато, во борбата за што повисока позиција пред стартот на Суперлигата.

Цехот го платија гостиварци, со вкупни 93:76 (29:18, 20:14, 28:22, 16:22). Првакот е на 10-та позиција со 7 победи и 4 порази, а Гостивар на 5-та со скор 9/7.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top