https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

МЗТ на завршниот турнир, на крилјата на Крстевски

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Македонскиот репрезентативен центар го даде најдоброто од себе кога беше најпотребно и македонскиот шампион се пласира на фајнал-еит турнирот во АБА 2 лигата, со победата против Горица со 77:73. Центарот на штрковите постигна 14 поени, Мекиќ имаше 16, Тарнер 13, а Стојановски 10 поени.

Тивок како и обично, но ладен како мраз во решевачките моменти, Бојан Крстевски ги постигна клучните поени за победата. Му помогна и Мекиќ, но не смее да се отпише никој од храбрата екипа од Аеродром. Бојиќ и Николов имаа по 9, Карачиќ 6, а само Бакоч не успеа да се запише во листата на стрелците.

На крајот на мечот и тренерот Радуловиќ ги пофали сите играчи, кои со кратка ротација издржаа и се пласираа на завршниот турнир, кој води во премиерната АБА конкуренција. Во првата рунда ќе се формираат двојките 1-8, 2-7, 3-6 и 4-5, во зависност од позициите на табелата по завршувањето на 13-то коло.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top